HAKKIMDA

HAKKIMDA

Dyt. Zeynep Sağlam Eryılmaz


2009 Yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde diyetetik ana bilim dalında yüksek lisans eğitimime başladım ve halen devam ediyorum.

2009-2011 yılları arasında Özel Ankara Güven Hastanesinde pediatri, kadın hastalıkları ve doğum poliklinikleri ve besin alerjileri polikliniğinde poliklinik diyetisyeni ve VIP yatan hasta bölümünde klinik diyetisyeni olarak çalıştım.

2011 Ekim ayından 2017 Mart ayına kadar VKV Amerikan hastanesi MedAmerikan Tıp Merkezi'nde poliklinik diyetisyenliği yaptım. Bu süreçte, Özel Koç Lisesi ve İlköğretim Okulu menü planlama danışmanlığını sürdürdüm.

Çalışma yaşantıma başladığım günden itibaren beslenmenin doğumdan ölüme kadar her zaman kişiye özel olduğunu vurgulamaya çalıştım. Danışanlarıma geçici kısa süreli ve tekrarlayan diyetlerin yerine beslenme alışkanlıklarımızı yapılandırarak hayat boyu sürecek beslenme alışkanlıklarını kazandırmayı amaçlayan bir beslenme stratejisi belirledim. Bu strateji de en önemli nokta sıkı stabil listeler yerine sosyal yaşantıdan vazgeçmeden her zaman her yerde sağlıklı beslenebilmeyi öğrenmektir. Tabi bu strateji de sadece sağlıklı yemekler bulunmuyor, ara kaçamakların da vücudumuz için gerekli olduğu bir gerçek. Önemli olan kaçamakların öncesi ve sonrasında vücudumuzu dengelemeyi öğrenmek. Bunu öğrendiğiniz de artık siz de hayat boyu beslenme düzeninizi yönetmeye hazırsınız demektir.

Sağlıklı, Mutlu, Fit kalın :)